Torebka pod kolor butów? Obalamy mity!

Zasada o wybieraniu torebki pod kolor butów jest stara jak świat i dobrze znana każdej kobiecie. Zwolennicy minimalizmu i klasycznych rozwiązań na pewno wybierają właśnie takie połączenie – idealnie pasujące do siebie kolorystycznie. Jednak czy moda nie jest po to, żeby nie traktować jej aż tak poważnie? Może warto się nią od czasu zabawić i postawić na mniej oczywiste wybory?

Skąd w ogóle bierze się popularność łączenia koloru torebki i butów? Trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie sprawdzone, bezpieczne – nie ma mowy o tym, że coś nie będzie do siebie pasowało – oraz po prostu dobrze wyglądające. Wybór ciemnej torebki i butów w tym samym kolorze świetnie sprawdza się w świecie biznesu, w którym „jak cię widzą, tak cię piszą”, gwarantując elegancki, klasyczny i schludny wygląd.

Jednak z drugiej strony, obecne czasy na szczęście stają się coraz bardziej „wyrozumiałe”, jeżeli chodzi o pomysły na zestawienia różnych kolorów czy tekstur. Mając taką opcję, warto ją wykorzystać! Na popularności zyskują kolorowe, często neonowe szpilki, ale nie znaczy to jednocześnie, że za wszelką cenę trzeba je zestawiać z torebką w identycznym odcieniu. Idealnym dopełnieniem dla wyróżniającego koloru szpilek będzie torebka w neutralnych barwach –neonowe szpilki będą wybijać się na tle modelu MAMA midi crème, tworząc w całości „efekt wow”.


W wybieraniu różnych kolorów szpilek i torebek pomoże zastanowienie się, które kolory do siebie pasują, a które zdecydowanie się gryzą i nie powinny być ze sobą łączone. Wśród naszych torebek ostatnim hitem są modele z motywem zwierzęcym, jak np. Mama Leo, którą to ze względu na jej dosyć charakterystyczny wzór polecamy łączyć z butami w neutralnych kolorach, tak aby całość nie była zbytnio przeładowana.


Jedną z niepisanych zasad jest pamiętanie o tym, że chociaż kolory nie muszą być identyczne, to jednocześnie nie należy łączyć różnych faktur. Do błyszczącej torebki dobieramy takie same buty, to samo tyczy się skórzanych torebek, zamszowych, matowych, itd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl