Torebki skórzane – jak o nie dbać, aby długo wyglądały jak nowe
5.jpg

Torebki skórzane – jak o nie dbać, aby długo wyglądały jak nowe

Jeżeli na bieżąco śledzisz najnowsze treny, to na pewno wiesz, że projektanci uwielbiają powracać do stylizacji modnych lata lub nawet dekady temu. Moda ta nie omija też torebek. Pewnie zauważyłaś, że obecnie coraz większą popularnością cieszą się modele torebek, które były fancy kilka sezonów wstecz. Dlatego też warto dbać o swoje torebki, nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy powróci moda na nasze ukochane modele. Jak to robić skutecznie piszemy w tym artykule.

 

Skóra naturalna to bardzo wymagający, ale też trwały materiał. Cechuje go charakterystyczny zapach, faktura i naturalny wygląd. To dzięki tym cechom skóra jest jednym z najbardziej docenionych materiałów na świecie. Wykorzystują go projektanci mebli, samochodów, butów i oczywiście torebek. Prawdą jest, że skóra naturalna, nawet starsza ma swój urok, jednak aby na długo zachować naturalny wygląd tego materiału trzeba do odpowiednio pielęgnować.

1. Niewiele osób pamięta, że tuż po zakupie nowej, skórzanej torebki należy ją odpowiednio zabezpieczyć. Ponieważ największym wrogiem skóry naturalnej jest woda, powinniśmy zadbać o to, aby zaimpregnować jej zewnętrzną powierzchnię. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta różnorodnych produktów – możemy wybrać impregnat w aerozolu lub kremie. Przed impregnacją należy oczyścić torebkę z kurzu wilgotną ściereczką. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że preparat dokładnie zabezpieczy całą powierzchnię. Należy pamiętać też, że impregnaty w sprayu to jedna ze słabszych metod zabezpieczania, jeżeli więc decydujemy się na tę opcję, powinniśmy co kilka miesięcy powtarzać tę czynność. Dużo skuteczniejsze jest olejowanie skóry - dzięki temu materiał nabiera elastyczności oraz zostaje zwiększony poziom wodoodporności. Olejowanie to czynność, która wymaga wprawy, zbyt obfita warstwa preparatu może skutkować nieestetycznymi zaciekami i przebarwieniami.

 2.  Istotnym elementem dbania o skórzane torebki jest sposób, w jaki je przechowujemy. Zazwyczaj po powrocie do domu odkładamy naszą torebkę na półkę w garderobie bez żadnego zabezpieczenia. Jest to błąd. Aby odpowiednio zadbać o skórzaną torebkę powinno się ją przechowywać w specjalnie do tego dostosowanych, materiałowych pokrowcach, które przepuszczają powietrze. Dzięki takiemu zabezpieczeniu unikniemy osadzania się kurzu i przypadkowych zabrudzeń czy rys.. Poza tym pamiętajmy o odpowiednim ułożeniu torebki oraz wypchaniu jej papierowym wkładem. Ze względu na plastyczność skóry torebka źle ułożona może się odkształcić i stracić swój pierwotny kształt.

 3. Dużą popularnością w ostatnich sezonach cieszą się torebki w jasnych, pastelowych kolorach, które niestety są podatne na różnego rodzaju zabrudzenia. Najłatwiejszym sposobem czyszczenia skórzanej torebki jest delikatne przetarcie jej lekko zwilżoną, bawełnianą ściereczką i pozostawienie do wyschnięcia. Czasami do wody można dodać odrobinę octu, który dodatkowo zabezpieczy skórę. Innym, skutecznym sposobem na usunięcie zabrudzeń jest użycie białej gumki do ścierania. Niewielkie zabrudzenia bez problemu usuniemy pocierając plamkę gumką.

4. Szczególną uwagę należy zwrócić na czynniki zewnętrzne mogące przyczynić się do niszczenia skórzanej torebki. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne powoduje obniżenie wilgotności skóry, czego efektem może stać się nieestetyczne blaknięcie koloru, przesuszenie oraz utrata elastyczności. W skrajnych przypadkach może nawet pojawić się problem z pękaniem skóry. Aby temu zapobiec warto wykorzystać oleje, które stworzą warstwę zabezpieczającą i utrzymają odpowiedni poziom wilgotności. Przy wyborze produktu zabezpieczającego warto kierować się rodzajem i kolorem skóry z jakiej została wykonana nasza torebka.

Miłośniczko torebek – pamiętaj! Jeśli jesteś przywiązana do swojej ukochanej torebki, masz związane z nią wspaniałe wspomnienia, albo po prostu kupiłaś coś drogiego i nie chcesz wyrzucać jej po 3 sezonach, koniecznie stosuj się do powyższych zasad. Pomogą Ci one w zachowaniu swojej torebki w idealnym stanie i sprawią, że co sezon będzie wyglądała „ jak nowa”.

A może Wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na zachowanie oryginalnego wyglądu torebek? Jeśli tak to wysyłajcie maile – postaramy się zebrać najciekawsze rozwiązania i przygotować kolejny wpis na ten temat.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl